Niepce B.V. op het NL Paviljoen van Export Partner!

Blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen, inspirerende klantverhalen en praktische inzichten in de wereld van export.

Met Nico Niepce van Niepce BV spreken we over zijn aanwezigheid op het NL Paviljoen van Export Partner en zijn visie op de beurzen waarop hij vertegenwoordigd is.

Niet alleen omdat beurzen nieuwe contacten opleveren, maar vooral omdat het echte werk pas begint zodra je weer thuis bent. “De beurs is één, maar het nawerk is net zo belangrijk,” vertelt hij. Leads opvolgen, offertes uitwerken en nieuwe aanvragen verwerken kost veel tijd en energie, maar juist daar zit de waarde. Bij Saudi Agriculture leidde dat zelfs al snel tot een concrete eerste opdracht: via de beurs kwam Nico in contact met een Libanese kassenbouwer, waar direct een eerste samenwerking uit ontstond.

Wie Niepce BV is en wat ze bieden

Niepce BV is door Nico zo’n twee jaar geleden opnieuw opgestart onder zijn eigen naam, na ongeveer dertig jaar ervaring in dezelfde sector. Vanuit die achtergrond richt Niepce BV zich op het ontwerpen en leveren van complete scherm-energiesystemen en verduisteringssystemen voor allerlei typen kassen, wereldwijd. Denk aan energieschermen of schermen om te koelen (onder andere relevant in landen als Saudi-Arabië en de Emiraten), en black-out systemen voor teelten waarbij belichting en daglengte een rol spelen. Nico werkt daarbij samen met verschillende partners, ook in Nederland, omdat hij dit niet in zijn eentje kan doen.

Waarom Saudi Agriculture?

De keuze voor Saudi Agriculture is voor Nico een logische stap. Het Midden-Oosten is zijn belangrijkste afzetgebied, en hij zag de markt daar de afgelopen jaren aantrekken. Waar voorheen enkel poultry werd belicht, ziet hij nu een duidelijke verschuiving naar gecultiveerde teelt onder glas of plastic, met investeringen die snel toenemen. Daarnaast merkt hij dat steeds meer partijen uit omliggende regio’s, Qatar, Egypte, de Emiraten en Noord-Afrika eerder naar Saudi Agriculture trekken dan naar bijvoorbeeld lokale beurzen, Saudi is daarmee echt een hub. Saudi Agriculture voelt voor hem daardoor als een beurs met bredere relevantie en meer internationale pull.

Tegelijk is het geen markt waar je “even binnenwandelt en direct bekend bent”. Het eerste jaar voelde voor Nico vooral als bouwen: niemand kent je nog, en jij kent nog niemand. Maar precies daarom is herhaling zo belangrijk: door terug te komen, word je een herkenbaar gezicht en groeit vertrouwen. Dat maakt het uiteindelijk makkelijker om gesprekken te verdiepen en serieuze kansen op te bouwen.

Waarom het NL Pavilion?

Het NL Pavilion speelt daarin een grote rol. Nederland staat internationaal bekend om technische kennis en innovatie, zeker in de agrarische en glastuinbouwsector. Volgens Nico werkt het NL paviljoen daardoor als een magneet: bezoekers die zoeken naar expertise, investeren of samenwerken, lopen daar bijna automatisch binnen. Soms is er wat terughoudendheid, een straat vol Nederlandse exposanten kan intens voelen, maar meestal levert het juist sneller één-op-één gesprekken op met mensen die echt gericht zoeken.

Bovendien zitten in en rondom het paviljoen vaak organisaties en partijen met korte lijnen naar bijvoorbeeld ambassade- en netwerkstructuren. Dat is niet alleen handig voor kansen, maar ook als je ergens vastloopt: je weet meteen wie je kunt benaderen.

En er is nog een onverwacht voordeel: je staat letterlijk naast (potentiële) concurrenten, maar juist daardoor ontstaan gesprekken die je normaal nooit voert. Dat zorgt voor een soort “bonding” en kennisuitwisseling die Nico als verrassend positief ervaart.

Welke bezoekers komen er op af?

Saudi Agriculture trekt een mix van bezoekers: kwekers, investeerders, maar ook spelers uit andere landen die hun expertise meenemen en daarmee weer nieuwe bezoekers aantrekken. Nico benadrukt vooral dat Saudi Agriculture veel meer internationale dynamiek heeft dan sommige andere beurzen in de regio, en dat je er relatief veel serieuze, beslissingsgerichte bezoekers tegenkomt.

Hoe Export Partner ondersteunt tijdens zo’n event

Wanneer het gesprek richting Export Partner gaat, komt één thema steeds terug: ontzorgen. Nico hoeft zich niet druk te maken over standbouw, praktische voorzieningen of het “gedoe” dat je normaal hebt bij een eigen stand: elektra, water, afval, inrichting, logistiek. In plaats daarvan levert hij zijn materialen en graphics aan, krijgt hij vooraf een opzet te zien waar hij nog op kan bijsturen, en kan hij zich op de beurs volledig focussen op het commerciële gedeelte: gesprekken voeren en relaties bouwen.

Ook de faciliteiten maken het makkelijker om professioneel te opereren: koffie, iets te eten, een plek die klopt, zonder dat je zelf een host hoeft te regelen of continu van je stand weg bent. En minstens zo belangrijk, het team van Export Partner is zichtbaar aanwezig, checkt in, denkt mee en helpt waar nodig. Nico noemt het enthousiasme letterlijk “aanstekelijk” en heeft respect voor de hands-on mentaliteit: ook ’s nachts nog doorbouwen, stressmomenten managen, en de volgende dag weer scherp zijn.

Wat Nico het leukst vindt aan een vakbeurs

Als je Nico vraagt wat hij het leukst vindt, gaat het niet alleen over sales. Voor hem draait een beurs om contact met mensen. Onbekenden ontmoeten, relaties opbouwen en de mix van culturen ervaren. “Ik ben een mensenmens,” zegt hij. Die menselijke klik komt eerst, en als die goed zit, volgt het productverhaal vanzelf. Hij noemt ook de bijzondere momenten die je alleen daar meemaakt: uitnodigingen, gastvrijheid, onverwachte ontmoetingen met prominente personen, ervaringen die je niet krijgt als je op kantoor blijft.

Hoe de voorbereiding voor Saudi Agriculture eruitzag

De voorbereiding was dit jaar relatief last-minute. Als startend bedrijf is het een kostenafweging: beurzen zijn duur, zeker in Saudi-Arabië, en Nico moet bewuster met budget omgaan omdat hij ook andere beurzen doet. Toch wilde hij er hoe dan ook bij zijn, al was het desnoods als bezoeker.

Toen kwam er alsnog een mogelijkheid: er was een plek over, plus een subsidiekans waardoor het rekensommetje beter uitviel. Dat werd het kantelpunt om alsnog mee te doen. De rest werd snel geregeld: zijn zoon (Mitchell Niepce) hielp creatief en snel met de standgraphics en hield de communicatie met de betrokken partijen kort, waardoor het proces toch soepel liep.

Commercieel zat de voorbereiding vooral in het activeren van zijn netwerk. Nico benaderde klanten in Saudi-Arabië en in omliggende landen, en wist daar een aanzienlijk deel respons uit te krijgen. Daarnaast haalde hij extra waarde uit een slimme zet: hij nodigde partners/toeleveranciers uit om zijn stand ook als ontmoetingspunt te gebruiken. Daardoor was de stand vaker “vol”, wat weer extra bezoekers aantrok, precies dat principe van “mensen trekken mensen”.

De belangrijkste opbrengst: een nieuwe samenwerking voor 2026

Misschien wel de mooiste uitkomst is wat er op de beurs spontaan ontstond: door de samenwerking in dat kleine standje besloten Nico en drie partners om een nieuwe internationale samenwerking op te zetten. Met die vier partijen gaan ze in 2026 terug naar Saudi Agriculture met een grotere stand. Niet als één bedrijf, maar wel als duidelijke combinatie van partners die elkaar versterken. Export Partner reageerde daar direct enthousiast op en dacht mee, er is inmiddels al een stand voor 2026 geboekt.

Die samenwerking stopt niet bij Saudi. Het plan is om dit concept ook door te trekken naar andere internationale beurzen in het Midden-Oosten en mogelijk Azië.

Waarom Saudi Agriculture aanraden aan andere bedrijven?

Nico ziet Saudi Agriculture de afgelopen jaren snel professionaliseren: betere stands, sterkere exposanten en meer “innovators” die het niveau omhoog trekken. Daardoor wordt de beurs aantrekkelijker voor serieuze bezoekers, investeerders en kwekers. Vergeleken met sommige andere beurzen in de regio noemt hij Saudi Agriculture duidelijk professioneler en relevanter voor partijen die écht business willen doen.

Waarom Export Partner aanraden?

Als hij het in één zin moet samenvatten: enthousiasme + ontzorgen. Het ontzorgingsstuk zit in alles: stand, organisatie, praktische randzaken. Het enthousiasme zit in hoe het team werkt, meedenkt en aanwezig is. Voor Nico maakt dat het verschil tussen “jezelf door een beurs heen worstelen” en echt kunnen focussen op waarom je er bent: relaties bouwen en kansen creëren.

Aanmelden voor de beurs

Meld u aan voor de beurs via het onderstaande formulier.

Vul je gegevens in en wij nemen contact met u op.

Ontvang de brochure

Laat uw gegevens achter en ontvang de brochure!

Vul je gegevens in en ontvang direct onze brochure met alle informatie.